Кулеба різко висловився щодо небажання ЄС приймати Україну

Про це Кулеба сказав під час форуму “Ялтинська європейська стратегія”, коментуючи перспективи вступу України до ЄС, передає УНІАН.

“Я не прохаю зробити виняток для України, ні! Те, що я прохаю, пропоную, і я ніколи не скаржусь, стосується визнання простого факту – що йдеться не лише про реформи, коли мова ведеться про вступ у Європейський Союз. І політичне рішення країн-членів ЄС прийняти іншу країну членом не лише ґрунтується на реформах. Припиніть тримати Україну на гачку реформ”, — зазначив Кулеба.

Глава МЗС заявив, що реформи важливі й він підтримує їх, і робить усе можливе, аби Україна трансформувалася.

“Але я стомився бачити, як інші країни виховують нас реформами та не кажуть правду – що ми не хочемо вас в ЄС, тому що ми політично не готові! Не тому, що ви не готові в плані реформ! І знову, я хочу уникнути будь-якого непорозуміння, ми потребуємо реформ заради цієї країни, ми продовжимо реформи – і це абсолютний факт. Ми не прагнемо (отримати) жодних виправдань. Припиніть ставитись до нас таким чином”, — наголосив міністр.

Глава МЗС заявив, що Україна не має якихось розбіжностей з Євросоюзом щодо важливості реформ.

“Я згодний, що граничний поріг для вступу зараз набагато вищий, ніж раніше. Але я наполягаю, що питання вступу є в першу чергу політичним. І якщо поглянете зараз на Західні Балкани, ви побачите, що вони (реформи) втілюються зараз, поки ми розмовляємо. Йдеться про політику. Якщо Європейський Союз на внутрішньому рівні ухвалить рішення про те, що Україна одна з нас – ми побачимо абсолютно іншу динаміку підтримки просування реформ. Це те рішення, яке має бути ухвалено”, — додав міністр.