"Путінський шлях": шведський економіст висловився про деолігархізацію в Україні

Економіст та дипломат зі Швеції Андерс Ослунд звернув увагу, що ініціативи нинішньої української влади напрочуд схожі із кроками, які раніше ініціював глава Кремля Володимир Путін. Таким чином він висловився щодо низки пунктів закону про олігархів.

Спеціаліст з економіки Східної Європи Андерс Ослунд вважає, що законопроект про деолігархізацію та озвучені міністром юстиції Денисом Малюською очікування щодо продажу олігархами ЗМІ після його ухвалення, нагадує "раннього Путіна" на початку 2000-х років, пише Обозреватель.

Він зазначив, що жоден олігарх, який повинен позбутися своїх активів у вигляді ЗМІ, не зможе їх продати, адже іноземці не захочуть їх купувати, а "звичайні" громадяни не придбають їх, бо не дозволять. "Хто ж тоді це має бути? Держава, керівна партія? Путін на початку 2000-х відібрав медіавладу у Бориса Березовського і передав не державі, а своїм, путінським олігархам", наголосив Андерс Ослунд, зауваживши, що пропозиція Малюськи насправді є не "третім шляхом", а "путінським" варіантом.

ASPI news інформувало, що спікер ВРУ Дмитро Разумков відправив відповідний законопроект №5599 про олігархів на експертизу Венеційської комісії. Цього вимагали опозиційна партії та омбудсмен Людмила Денісова. Раніше Разумков заявив, що в президентському законопроекті про олігархів закладений прямий конфлікт інтересів.