Європейський Союз безпідставно "шантажує" Україну реформами, - Кулеба

Європейський союз нібито "політично не готовий" надати Україні членство. Власне, зазначене питання не стосується впровадження реформ в країні.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час форуму "Ялтинська європейська стратегія", розкритикував бездіяльність ЄС, коментуючи перспективи вступу України до економічного та політичного об'єднання європейських держав, яке наразі нараховує 27 членів.

Кулеба зауважив, що виняток у цій справі для України не треба, але він просит визнати факт, що коли мова ведеться про вступ у ЄС, йдеться не лише про реформи, бо рішення членів ЄС прийняти у свій "колектив" іншу країну ґрунтується не лише змінах. "Припиніть тримати Україну на гачку реформ", - наголосив Кулеба, зазначивши, що Україна не має якихось розбіжностей з Євросоюзом щодо важливості реформ.

Глава МЗС заявляє, що реформи важливі й він підтримує їх, і робить усе можливе, аби Україна трансформувалася, але наполягає, що питання вступу є, в першу чергу, суто політичним. "Якщо Європейський Союз на внутрішньому рівні ухвалить рішення про те, що Україна одна з нас - ми побачимо абсолютно іншу динаміку підтримки просування реформ. Це те рішення, яке має бути ухвалено", - сказав міністр, зазначивши, що втомився дивитися, як інші країни намагаються виховувати Київ реформами, але не кажуть правду: що ЄС не хоче Україну через політичну неготовність. "Припиніть ставитись до нас таким чином", - резюмував очільник зовнішньополітичного відомства.

ASPI news інформувала, що президент Естонії Керсті Кальюлайд вважає, що в України попереду ще багато років роботи для наближення до членства в Євросоюзі. Про це вона сказала під час форуму YES, таким чином повторюючи свою тезу, що країні потрібно ще 20 років, аби потрапити в ЄС. Президент Латвії Егілс Левітс заявив, що прийняття країни до ЄС як повноправного члена – дуже тривалий процес. Адже перед цим країна-кандидат повинна досягнути певних стандартів у різних сферах.