У МЗС України пояснили, чому Україну не беруть в ЄС

У Міністерстві закордонних справ України прокоментували питання про вступ країни в Європейський союз. Про це повідомляє глава МЗС України.

За його словами, організація просто не хоче приймати Україну, тому з року в рік посилається на погані реформи в державі. При цьому міністр визнав, що і сама Україна поки що не готова вступити в ЄС.

«Я відверто втомився від того, коли нас тримають на гачку реформ, щоб не визнавати правду – Україна не готова до шляху в ЄС, а ЄС не готовий приймати Україну», – сказав він.

Також міністр назвав нинішній стан відносин України та ЄС «стратегічною невизначеністю».

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель зробила публічну заяву з приводу підтримки України щодо газопроводу «Північний потік-2». Про це політик повідомила під час пресконференції з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким.

У своїй заяві канцлер сказала, що Німеччина не буде відмовлятися від реалізації проекту, проте в той же час, країна наполягатиме на тому, що Україна залишалася транзитною країною російського газу і після 2024 року. Тобто після завершення термінів офіційної угоди з цього приводу.