Щоб називати когось олігархом, потрібно спершу ухвалити закон — Данілов

Для того, щоб називати когось олігархом, потрібно спочатку ухвалити закон, який встановить критерії визначення статусу олігарха. В іншому разі можуть постраждати люди, які заробили свої активи чесним шляхом.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони на полях форуму YES Brainstorming, який триває сьогодні, 11 вересня, у Києві, повідомляє «Дом».

«У кожного своє поняття про олігарха. Побачили — багата людина, у якої є статки, але вона їх чесно заробила, це одна справа. Але є інші випадки. І тут потрібні чіткі критерії, які будуть прописані в законі», — сказав Данілов.

На прохання прокоментувати заяву омбудсмена Людмили Денісової щодо перевірки закону про олігархів на відповідність Конституції, Данілов відповів: «Якщо у нас вже Денісова починає захищати олігархів, то я вважаю, що ми рухаємося дуже правильним шляхом».

Секретар РНБО додав, що «список олігархів побачимо тоді, коли буде ухвалений відповідний закон».

Як повідомлялося, Верховна Рада 1 липня в першому читанні прийняла законопроєкт №5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)». За документ проголосували 275 народних депутатів. Другий, підсумковий, розгляд законопроєкту було заплановано на осінь. До нього вже надійшло понад 1230 поправок.

2 вересня уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до спікера парламенту Дмитра Разумкова з офіційним листом, в якому зазначила невідповідності Конституції України законопроєкту № 5599 і запропонувала направити його до Венеційської комісії.

10 вересня Разумков направив законопроєкт на експертизу до Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційська комісія).