В РНБО допустили військовий шлях деокупації Криму та ОРДЛО

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов, коментуючи можливість військового шляху деокупацію Криму і окремих районів Донбасу, заявив, що українська влада знає межу цього, але за «необхідності» буде цим користуватися.

Про це Олексій Данилов Данилов розповів в інтерв'ю «Радіо Свобода».

«Повірте, наші ЗСУ в змозі очистити територію Донецької та Луганської областей. Ми можемо повоювати за територію Криму. Але треба мати на увазі, що ми не можемо допустити, щоб десятки, сотні тисяч людей загинули під час таких військових операцій. Тому що у нас якраз є розуміння того, де ця межа. Але це не означає, що в разі потреби ми не будемо цим користуватися», - сказав Данилов.

Перед відвідуванням президентом України Парижу було закрите засідання РНБО, і там було затверджено п'ять сценаріїв розвитку подій, додав керівник відомства.

«Зараз ми йдемо за першим сценарієм. Сценарій вирішити ці питання політико-дипломатичним шляхом. Далі будемо дивитися, що буде відбуватися. Підкреслюю, що, на жаль, Росія не зупиняється, не виконує ніяких домовленостей, які були досягнуті, в тому числі в Парижі, про відкриття пунктів пропуску, щодо полегшення життя тих людей, які сьогодні знаходяться в окупації», - сказав секретар РНБО.

Раніше Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний розповів про активність російсько-окупаційних військ на сході України. Збройні сили постійно готуються до відбиття різних загроз, в тому числі і повномасштабного вторгнення.

Спікер Держдуми РФ В'ячеслав Володін відповів на слова президента України Володимира Зеленського про підготовку до повномасштабного вторгнення. Чиновник знову повторив тезу про «один народ».