Зеленський заявив про згоду Байдена на вступ України в НАТО

За його словами, Байден заявив, що вважає, що Україна повинна увійти до альянсу, але підкреслив, що це не тільки рішення США.

Президент США Джо Байден вважає, що Україна повинна стати членом НАТО, заявив український президент Володимир Зеленський в ефірі CNN, коментуючи недавні переговори з американським лідером.

«Я запитав президента Байдена: «Що з НАТО? Що з включенням України в НАТО? Що з нашим членством в НАТО, і коли воно може статися? ». І він сказав: «Думаю, що ви повинні бути там, але це не тільки моє рішення», - передав Зеленський розмова з президентом.

Український лідер зазначив, що розуміє, що в НАТО, крім думки США, мають значення і думки інших членів, але висловив упевненість в тому, що з такою позицією Вашингтона шлях Києва в члени альянсу буде коротшим.

При цьому в п'ятницю, 10 вересня, Зеленський повідомляв, що Україна не отримала від США прямий позиції щодо можливого вступу в НАТО. Президент підкреслив, що Україна готова вступити в альянс з точки зору армії і фахівців.

У день зустрічі Байдена з Зеленським 1 вересня представник Білого дому Джен Дженніфер Псакі заявила, що для вступу в НАТО Україна повинна виконати ряд умов і Київ «добре знає, які». «Це реформи, спрямовані на встановлення верховенства закону, модернізація оборонного сектора і нарощування економічного зростання», - уточнила Дженніфер Псакі.

Під час інтерв'ю на CNN ведучий також запитав Зеленського, чи не побоюється він, що Вашингтон завершить свою участь в справах України також, як США вийшли з справ Афганістану. Український президент на це сказав, що не вважає коректним порівнювати ці дві ситуації. «Україна не настільки залежить від США, як залежав Афганістан. І я вважаю, що не можна протягом чотирьох, п'яти, семи днів взяти настільки велику і населену країну, як Україна, і так само окупувати її», - зазначив він.

Президент Володимир Зеленський в цьому році знову планує знову відвідати США. Прес-секретар президента Никифоров зазначив, що Зеленський їде в США, щоб взяти участь в засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Новий візит, як очікується, відбудеться вже в кінці вересня.