В Офісі президента України назвали умову для зустрічі Зеленського з Путіним

Зустріч президента України Володимира Зеленського з російським президентом Володимиром Путіним може відбутися виключно за умови, що на ній буде піднято тему окупованих територій. Про це в неділю, 12 вересня, заявив прессекретар президента України Сергій Никифоров телеканалу "Дом".

«Ви ж чули позицію російського президента - що вони готові зустрічатися, але питання Криму на порядок денний цієї зустрічі виносити не готові. А навіщо тоді зустрічатися? Зустрічатися, щоб обговорити що? Яка тема зараз у відносинах Росії та України важливіша за окупацію Росією окремих територій України? Тому, дійсно, є воля президента України зустрітися особисто з президентом Росії - в будь-який час, в будь-якому місці в межах нейтральної території", - сказав він в етері телеканалу.

Раніше, 2 вересня, прессекретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що зустріч Путіна і Зеленського "повинна бути добре підготовлена, але поки є проблеми з визначенням кола питань". За його словами, Кремль і Офіс президента України наразі не готують зустріч двох лідерів. Він висловив сумнів у тому, що така зустріч можлива у 2021 році.

Натомість прессекретар президента України в етері телеканалу додав, що переговори щодо такої зустрічі тривають, але, "за великим рахунком, все залежить від Росії".

"Треба, щоб на цій зустрічі стояло питання про окупацію Росією частини території України. Тому розмова та контакти щодо цієї зустрічі на якомусь рівні дійсно підтримуються, але треба обов’язково домогтися того, щоб це найголовніше питання було винесено на порядок денний, чого РФ, звичайно, не хоче. У цьому сенсі ця зустріч залежить, за великим рахунком, від Росії — чи згодна вона говорити про те, що накоїла, і як Путін збирається це все виправляти", — зазначив Никифоров.

Нагадаємо, 8 травня експрезидент України, голова української делегації у тристоронній контактній групі Леонід Кравчук зазначив, що завершення конфлікту на Донбасі є обов'язковою умовою для відновлення відносин між Москвою і Києвом.

У квітні Зеленський запропонував Путіну зустрітися «в будь-якій точці» Донбасу. За його словами, різні погляди Києва і Москви на минуле і майбутнє можна розглядати не як проблему, а як можливість.

писав раніше, що за словами Головнокомандувача Збройними силами України Валерія Залужного, Українська армія готуються до відбиття загрози повномасштабного вторгнення окупантів.