Зеленський заявив, що Байден під час зустрічі підтримав вступ України в НАТО

Про це він сказав в інтерв'ю CNN.

За словами Зеленського, він запитав у Байдена не лише щодо можливості вступу до НАТО, але й про конкретні терміни.

«Він сказав: я думаю, ви повинні бути там, але це не тільки моє рішення. Я чув цю риторику від нього перед зустріччю», — сказав український президент.

Зеленський уточнив, що вважає, що на вплив України в НАТО вплине також рішення лідерів європейських країн.

«Я сказав йому: ви маєте рацію пане президенте. Але, думаю, що через ваше рішення цей шлях до НАТО буде коротшим, більш прозорим для України», — зазначив Зеленський. Зустріч між Байденом та Зеленським 1 вересня відбулася у Вашингтоні. Вона тривала 2 години у форматі розширеної делегації та тет-а-тет.

Після цього Офіс президента оприлюднив спільну заяву України та США щодо подальшого стратегічного партнерства. Вона включає одразу декілька розділів, приміром, щодо протидії російській агресії, реформи судової системи, боротьби з корупцією тощо. Детальніше про це читайте у нашому матеріалі. Зближення України й НАТОУкраїнська влада неодноразово просила у НАТО надати їй План дій щодо членства. У 2008 році на саміті Альянсу в Бухаресті план мали отримати Україна та Грузія, але в підсумковій заяві зустрічі йшлося лише про наміри НАТО надати ПДЧ.

Попри це, зближення між Україною та Альянсом продовжується. У 2018 році НАТО офіційно визнав наміри України набути повноправного членства в Альянсі. У 2020 році Україна отримала статус партнера в межах Програми розширених можливостей НАТО.

А 14 червня 2021 року за результатами саміту НАТО країни-члени Альянсу у своїй спільній декларації затвердили, що План дій щодо членства є «неодмінною частиною» процесу набуття Україною членства в Північноатлантичному альянсі. Але умови, за яких Київ отримає ПДЧ, визначатимуться на індивідуальній основі.