Протягом січня – серпня ВРП прийняла рішення про звільнення 114 суддів

В інформаційно-аналітичній довідці про діяльність Вищої ради правосуддя, Дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя та секретаріату Вищої ради правосуддя наведено дані щодо звільнення 114 судів за січень – серпень 2021 року. По це повідомляє ВРП.

За загальними обставинами звільнено 107 суддів, а саме:

- у зв’язку з поданням заяви про відставку – 105;

- у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням – 2.

За особливими обставинами звільнено 7 суддів, зокрема:

- за вчинення істотного дисциплінарного поступку – 6;

- за результатами кваліфікаційного оцінювання суддю визнано таким, що не відповідає займаній посаді (підпункт 4 пункту 16-1 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України) – 1.

​За аналогічний період 2020 року звільнено 186 суддів: за загальними обставинами звільнено 164 судді (163 – у зв’язку з поданням заяви про відставку, 1 – у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням); за особливими обставинами звільнено 22 судді (19 – за вчинення істотного дисциплінарного поступку, 3 – внаслідок визнання судді за результатами кваліфікаційного оцінювання таким, що не відповідає займаній посаді).

Станом на 8 вересня 2021 року фактична кількість суддів у судах України –5273 при визначеній кількості – 7304. Повноваження щодо здійснення правосуддя мають 4899 суддів. Вакантною залишається 2031 суддівська посада.

Також «Судово-юридична газета» писала, що Рада суддів формує комісію з обрання ВККС і вирішує, що робити з Етичною радою, ОНЛАЙН-трансляція.

Додамо, що ми повідомляли, як РСУ проголосувала за кандидатів в Етичну раду з перевірки ВРП, ОНЛАЙН-підсумки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.