"Це експеримент з приєднанням до Росії": у Путіна прокоментували "вибори" на окупованих районах Донеччини

Росія має намір активізувати паспортизацію жителів окупованих територій. Російські одномандатні мажоритарні округи вже готуються в районах Донецької та Луганської областей.

Дмитро Саблін, депутат путінської партії "Єдина Росія", заявив, що проведення голосування – це "експеримент приєднання українських земель до РФ". Про це 13 вересня він повідомив в одному з інтерв'ю.

За його словами, вже на наступних виборах на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей хочуть зробити російські одномандатні мажоритарні округи. Російські війська контролюватимуть процес голосування.

У лютому 2017 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про визнання Росією "паспортів" так званих "ДНР" і "ЛНР". Українська влада назвала це доказом окупації Росією українських територій, а тодішній Генсек ОБСЄ Ломберто Заньєр заявив, що це рішення перешкодить перемир'ю.

ASPI news повідомляло, у РФ заявили, що паспортизація жителів окупованих територій не є ознакою або інструментом включення ОРДЛО до складу Росії. Напередодні виборів до Держдуми мешканці ОРДЛО масово отримують паспорти РФ.