Стало відомо, яку зброю Білорусь має намір закупити у Росії на мільярд доларів

Мінськ погодив з Москвою перелік російського озброєння, яке Білорусь закупить у Росії до 2025 року, більш ніж на $ 1 млрд.

За словами білоруського президента Олександра Лукашенка, мова йде про десятки літаків і вертольотів, ЗРК "Тор-М2», а також про постачання систем ППО С-400. Він вказав, що республіка, як і Росія, буде захищати свою територію, але не збирається нападати на сусідів. Експерти відзначили, що Мінськ змушений збільшити витрати на оборону рубежів на тлі мілітаризації регіону з боку НАТО і України. При цьому аналітики вказують, що в даний момент Білорусь і Росія реалізують спільні підходи до забезпечення безпеки своїх кордонів.

Москва і Мінськ погодили перелік російського озброєння, яке до 2025 року буде поставлено в Білоруссю. Мова йде про військову техніку на суму понад $ 1 млрд. Про це повідомив білоруський лідер Олександр Лукашенко, відвідуючи під час військових навчань «Захід-2021» на Обуз-Лесновському полігоні під Барановичами.

«Це близько десятка літаків, частина вже надійшла, кілька десятків вертольотів,« Тор-М2 ». Це говорить про те, що ми і Російська Федерація дуже серйозно сприймаємо це західний напрямок, де ми знаходимося безпосередньо в зіткненні з натовськими військами», - наводить слова Лукашенка видання Білорусь сьогодні.

«Ви бачите, як вони себе ведуть. Тому не можна розслаблятися, враховуючи досвід 1941 року, коли ми все втихомирювали, всіх заспокоювали, а потім отримали оглушливий удар і практично Білорусь втратили за пару-трійку місяців. Історія багато чому вчить. Ми хочемо бути заздалегідь готові, і суть цього - сучасні вчення», - додав він.

«Ми ведемо переговори і плануємо поставки С-400. Ми приділили питанням оборони і безпеки з Володимиром Путіним дуже багато уваги. Взагалі, це питання було вплетеними в усі питання. Напевно, три - три з половиною години з восьми ми вели діалог саме про оборону і безпеку. Він мені розповів про більш сучасних комплексах С-500, які можуть працювати по балістичним ракетам. Дуже ефективний комплекс. В тому числі я йому ще раз нагадав про С-400, розповів йому, де ми хочемо поставити ці комплекси», - підкреслив президент Білорусі.

Він також вказав, що в даний час комплексами С-300 «повністю перекритий периметр на західному напрямку» республіки.

«Але, як ви знаєте, у нас і південний напрямок додалося. Ми з білоруськими генералами і росіянами обговорювали цю тему. Нас починають з півдня підігрівати. А що ще буде ... Ми повинні готуватися - 1200 км кордон з Україною. Тому нам доведеться закривати і цей периметр», - зазначив Лукашенко.

За його словами, Білорусь і Росія «не націлюють свої ракети на суміжні держави»: «Ми готуємося захищати свою землю. Білорусько-російському союзу зайві території не потрібні. Дай бог нам впоратися зі своїми».