Справа ПВК «Вагнера»: ТСК покликала на засідання ексголову ГУР Бурбу. Зеленського викликати не будуть

Про це повідомила голова ТСК Верховної Ради Мар'яна Безугла (фракція «Слуга Народу»).

Офіцери, які давали показання, мали повноваження ухвалювати рішення на оперативно-тактичному рівні. Втім, за словами Безуглої, вони не володіли повною інформацією, а відповідали лише за її частину. Їх коментарі співпадають з тим, що вже опрацювала ТСК, хоча є деякі розбіжності по датах.

Окрім того, на засідання ТСК викликають колишнього начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України, але поки з ним не вдалося зв'язатися. «Бурбу ми не заслуховували, він не виходить на зв'язок. У мене звернення до пана Бурби: комісія буде рада його заслухати, якщо він щодо цього ухвалить рішення, оскільки наразі він вже не є посадовою особою», ㅡ каже Безугла. На питання чи будуть викликати щодо справи «вагнерівців» президента Володимира Зеленського та голову Офісу президента Андрія Єрмака, Безугла зазначила, що рішення щодо цього ухвалювалися «не на тому рівні».

«Якщо говорити про верховного головнокомандувача, то ТСК не має права його викликати, оскільки він є особою недоторканною. Крім того, за результатами опрацювання матеріалів, що мають відношення безпосередньо до справи оперативного листування та інших документів, які показують конкретні дії та конкретне прийняття рішень, в нас не виникало потреби», ㅡ відповіла Безугла.

Вона заявила, що єдиний з осіб вищого керівництва, попереднього або чинного, до якого зверталася ТСК, був п'ятий президент Петро Порошенко через його заяву, заяву що він особисто санкціонував спецоперацію у 2018 році. Але. як заявляє Безугла, зараз уже й потреби його заслуховувати немає, оскільки ТСК отримали дані, що підтверджують, що він такий спеціальний захід санкціонувати не міг.