"Росія передає недостовірну інформацію", - прокурори у справі МН17 пояснили, чому шукають свідків безпосередньо у Курську

У Нідерландах під час слухань у справі МН17 в понеділок слово мала сторона обвинувачення щодо поширеної інформації про пошук Міжнародною спільною слідчою групою (JIT) у справі авіакатастрофи фотографій, відео та документів у Курську.

Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу, нідерландський прокурор під час свого виступу зазначила, що Росія відмовляється співпрацювати, тож довелося звернутися до жителів Курська.

"Було опубліковано заклик до жителів Курська, а також відеозвернення. Справа в тому, що Росія передає недостовірну інформацію, відмовляється співпрацювати. Тож довелося звернутися до жителів Курська", - сказала вона під час свого виступу в суді.

За її словами, розслідування значно просунулося, але досі триває.

"Ми не очікуємо, що розслідування щодо екіпажа "Бука" і командування завершиться раніше, ніж наприкінці 2022 року", - зазначила вона.

Прокурор також наголосила, що це розслідування ніяк не впливає на чотирьох обвинувачених, адже раніше суд ставив питання: чи був МН17 збитий «Буком», чи причетні до цього обвинувачені, а щодо цих питань у матеріалах справи інформації більш ніж достатньо. Натомість інформації, яка б могла вплинути на вирок суду, не було отримано.

Після виступу сторони обвинувачення суд оголосив засідання закритим. Наступне відбудеться завтра, 14 вересня, о 10:00, за місцевим часом.

Сьогодні, 13 вересня, слово у суді також мали 10 родичів загиблих рейсу МН17. Вже завтра мають виступити 8 осіб.

Загалом слово у суді матимуть понад 90 рідних жертв трагедії.