Стягування російської зброї та війська до Білорусі є реальною загрозою для України

Росія активно стягує до Білорусі свою зброю та військо. Мовляв, все для навчань “Захід-2021”. Однак такі дії агресора є великою загрозою і для України.

Таку думку висловив в ефірі 24 каналу ексміністр культури Білорусі Павло Латушко. Він зауважив, що як політик насамперед розглядає цю загрозу для Білорусі.

“Якщо ми говоримо про те, що на території Білорусі є приблизно 100 – 200 тисяч російських військових і розглядається питання їхньої постійної присутності – то це загроза, звісно, і для України”, – зауважив ексміністр Білорусі.

Він розповів, що ще навесні Міноборони Росії та Білорусі прийняли рішення, згідно з яким у Білорусі вже з’явились 2 навчально-бойових центри.

Перший центр – у Гродно

За словами Латушка, у цьому населеному пункті центр пов’язаний з протиракетною обороною. Там розгорнули підрозділи збройних сил Росії.

Другий центр – у Барановичах

Водночас у цьому населеному пункті розмістили повітряні сили Росії. Там вже заступили на бойове чергування російські літаки, які можуть патрулювати кордон Білорусі з Україною.

“Наскільки я розумію, підліт до Києва – 70 кілометрів. Чи може це бути загрозою? Безумовно, так. Це реальна загроза”, – підсумував Латушко.

Навчання “Захід-2021” – це спільні військові навчання Росії та Білорусії. Вони стартували 9 вересня.

Тема навчань звучить так: “Застосування угруповань військ в інтересах забезпечення військової безпеки союзної держави”.

Олександр Лукашенко зідзвонювався з Володимиром Путіним напередодні навчань. Вони обговорювали співпрацю.

Володимир Зеленський заявляв, що Україна усвідомлює небезпеку та задуми Білорусі і Росії.

Додати в обране 0