В РФ відреагували на затримання учасника окупації Криму у Чехії

Росія зажадала пояснень від Чехії після затримання в аеропорту Праги росіянина Олександра Франчетті за міжнародним ордером на арешт, виданим на запит України. Москва чекає від Праги «оперативної реакції» і відповідей на поставлені запитання.

Про це йдеться в коментарі прес-секретаря МЗС РФ Марії Захарової на сайті російського міністерства, повідомляє «Європейська правда».

«Вимагаємо в ході бесіди з послом Чехії в Москві Вітезславом Півонькою надати детальну інформацію щодо мотивів дій чеської влади і інкримінованих російському громадянинові правопорушень», - заявила Захарова.

За словами представника МЗС РФ, посла Чехії попередили, що «продовження деструктивної лінії Праги по відношенню до Росії і її громадянам призведе до подальшої деградації з ініціативи чеської сторони двосторонніх відносин і не залишиться без реакції з нашого боку».

Посольство Росії в Чехії направило в МЗС Чехії відповідну ноту

12 вересня правоохоронні органи Чеської Республіки затримали в міжнародному аеропорту Праги на запит України громадянина РФ Олександра Франчетті.

У 2014 році росіянин активно брав участь в окупації Криму, за кілька днів до початку російської операції Франчетті створив в Криму угруповання «Північний вітер».

Вона налічувала 11 осіб і відповідала за охорону ліній електропередач, газопроводу, а також виявлення якихось «екстремістських груп». Інформацію про це Франчетті підтвердив в одному зі своїх інтерв’ю. Тоді ж він розповів, що угруповання взаємодіяла з командуванням Військово-морського флоту Росії.

Офіс Генерального прокурора підтвердив, що має намір вимагати видачу затриманого в Чехії громадянина РФ, який брав участь у захопленні Криму.