Окупаційна влада посилює інформаційну ізоляцію ОРДЛО — експерт

Як передає Укрінформ, про це заявив Ігор Соловей, керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки під час панельної дискусії «Голосування за депутатів Держдуми РФ на тимчасово окупованих територіях України: вибори чи фарс?».

«На окупованих територіях посилюється ізоляція регіону в цілому й інформаційна ізоляція зокрема. Вільних проукраїнських ЗМІ, блогерів чи навіть Телеграм-каналів не залишилося, усіх зачистили», — сказав він.

Експерт підкреслив, що те, що відбувається в Росії, важко назвати виборами: не допускаються опозиційні політики, їх саджають чи виживають з країни, закривають масово опозиційні медіа. Автоматично це переноситься і на тимчасово окуповані українські території — Крим та ОРДЛО.

Як повідомляє Центр, у регіоні закривають КПВВ та вводять обмеження на перетин лінії розмежування, що посилює ізольованість регіону. Також через смертність зменшується кількість жителів ОРДЛО, які могли відвідувати Україну і при поверненні доносити правду до громадян, які опинилися під російською окупацією.

«Тому можливості України впливати на громадську думку — дуже обмежені. Це все змушує Україну переглянути формат і механізми співпраці з окупованими територіями в медійному плані. Оскільки ми можемо втратити можливість доносити правдиву інформацію про Україну», — наголосив Соловей.

Він також додав, що окупаційна влада масово зомбує молодь: для цього вчителям навіть доплачують премії, щоб вони «правильно» виховували учнів.