Окупанти підвозитимуть електричками жителів ОРДО на вибори до Держдуми – правозахисники

Окупаційна адміністрація так званої "ДНР" запустить спеціальні електрички для жителів окупованих територій, які будуть брати участь у російських виборах. Курсуватимуть вони з 17 по 19 вересня.

Про це повідомляє Східна правозахисна група.

За інформацією правозахисників, електрички підвозитимуть людей до залізничної станції "Успенська" на кордоні з РФ. Далі людей пересаджуватимуть до автобусів та везтимуть у Матвеєво-Курганський район Ростовської області для голосування.

"Електричка курсуватиме що дві години по сполученню Ясинвата-Успенська. Списки на залізничні перевезення складають інформаційні центри в ОРДО", - йдеться у повідомленні.

На думку правозахисників, окупанти таким чином планують збільшити кількість проголосувавши на виборах в РФ.

Що відомо Окупаційна влада обмежить роботу пунктів пропуску на кордоні з РФ з 17 по 19 вересня. У ці дні будуть пропускати лише тих, хто їхатиме на голосування. Жителів окупованих територій Донеччини та Луганщини примушують брати участь у виборах до російського парламенту, погрожуючи звільненнями та штрафами. РФ організувала масову видачу паспортів жителям окупованих територій Донеччини та Луганщини напередодні виборів до російського парламенту. Верховна Рада засудила проведення виборів до російської державної Думи на території окупованого Криму та Донбасу та підтримала звернення до міжнародної спільноти через це. Окупаційна влада так званої "ДНР" заявила, що буде затримувати людей без "паспортів", а українські документи стануть приводом для прискіпливих перевірок. Російські окупанти продовжують посилювати антиукраїнські настрої на окупованих територіях Донеччини та Луганщини та агітують молодь брати участь у парламентських виборах РФ. Майже пів мільйона жителів тимчасово окупованих Донеччини та Луганщини отримали паспорти РФ. Наприкінці 2019 року в РФ заявили, що російські паспорти отримали понад 100 тисяч жителів ОРДЛО. Голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк заявив, що громадянам можуть дозволити мати два паспорти, але будуть обмеження щодо РФ. На окупованому Донбасі посилюється тиск на громадян України, які не отримали паспорт РФ. Окупаційна влада так званої "ДНР" обмежила виїзд дітей старше 14 років, які не мають паспорта громадянина України, Російської Федерації, закордонних паспортів цих країн чи "паспорта ДНР". У Міністерстві закордонних справ України переконані, що російська паспортизація мешканців окупованих територій Донбасу є засобом поширення ідеології "русского міра" та елементом російських гібридних тактик проти сусідніх держав. Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber