"Армія, дипломатія і народ": Кулеба розповів, що має Україна для виживання

Україна прийшла до розуміння, що їй потрібно покладатися лише на себе, не довіряючи країнам Заходу. Вона має навчитися ставати гнучкою військовою державою на зразок Ізраїлю.

Україна зрозуміла, що може покладатися лише на себе. Про це розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в розмові з виданням The Independent.

Кулеба наголосив, що Україна більше не вірить обіцянкам Заходу, оскільки отримала низку гірких уроків, що їх, скоріше за все, не виконають. За його словами, у короткостроковій і середньостроковій перспективі це означає, що потрібно навчитися бути гнучкою військовою державою, на кшталт Ізраїлю: "Обставини не залишають вибору. Армія, дипломатія та український народ - ось що ми маємо, щоб вижити", - перерахував Кулеба.

Також він наголосив, що Росія намагається "оточити" Україну. Окрім того, очільник зовнішньополітичного відомства поскаржився, що Україна недостатньо інвестувала в кордон, через що стала вразливою для проникнення підривних груп або мігрантів із Білорусі. "Відверто кажучи, у нас наразі проблема, тому що ми недостатньо інвестували в кордон. Тепер ми дивимося на нього і бачимо в ньому ідеальну вразливість для підривних груп або мігрантів, яких Лукашенко може захотіти відправити", - розповів Кулеба.

ASPI news інформувало, що за словами Кулеби, Європейський союз "політично не готовий" надати Україні членство. І зазначене питання не стосується впровадження реформ в країні. Також ми писали, що країни-члени НАТО не дають Україні ПДЧ через небажання дратувати Російську Федерацію. Все інше – відмовки.