Росія зірвала переговори ТКГ, де мали обговорювати "формулу Штанмайєра"

Російська сторона заблокувала роботу гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі. Представники країни-агресора не погодились обговорювати імплементацію "формули Штайнмаєра", на якій раніше сама ж наполягала.

Росія вирішила пригальмувати роботу гуманітарної підгрупи ТКГ, де обговорюється розблокування КПВВ на Донбасі та обмін утримуваними особами. Про це у Фейсбуці повідомив член української делегації в ТКГ Сергій Гармаш.

За його словами, зусилля Москви та її маріонеток з Донецька і Луганська були спрямовані на те, щоб зірвати обговорення та подальшу імплементацію "формули Штайнмайєра". На цьому наголошувала Україна разом із модератором від ОБСЄ, але інша сторона наполягала на другорядності питання, заявляючи, що вони спершу хочуть обговорювати "план дій", представлений ОРДЛО.

"Останнє зрозуміло - обговорення Києвом "плану дій" ОРДЛО означатиме визнання їх суб'єктності на переговорах, хоча вони не є ні стороною конфлікту, ні членом ТКГ. Цього Москва тільки й домагається вже 8 рік. Але те, що вони так демонстративно "забивають" на "формулу Штанмайєра", до прийняття якої закликають Берлін і Париж, - це вже привіт Європі", написав Гармаш, додавши, що представники Києва не погодилась обговорювати це питання.

ASPI news інформувало, що менш ніж за добу до початку роботи гуманітарної підгрупи Росія свідомо порушила правила. Вона залучила до роботи громадянку України Майю Пірогову, яка засуджена за тероризм. Через це представник ОБСЄ в Тристоронньої контактній групі, модератор Сільвія Берман потрапила у конфузну ситуацію.