Разумков: Відправлення законопроекту про деолігархізацію до Венеціанської комісії не є перешкодою для його ухвалення

Київ. 15 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Перебування законопроекту про деолігархізацію на експертизі в Європейській Комісії за демократію через право (Венеціанській комісії) не є перешкодою для його розгляду в другому читанні в парламенті, заявляє голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

"Якщо законопроект буде готовий до розгляду і на цьому наполягатимуть комітет і фракції Верховної Ради – так, він піде до зали, як це наказано Регламентом. Якщо ж буде інша думка озвучена колегами… Я прийму і один, і другий варіант. У мене немає обмежень для включення його до порядку денного у зв’язку з тим, що його відправлено до Венеціанської комісії", – сказав Разумков в ексклюзивному інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами спікера парламенту, визначати, хто саме належить до олігархів має максимально незалежна структура, а не Рада національної безпеки і оборони (РНБО). Водночас він наголосив, що під час підготовки законопроекту не можна забувати про конституційні норми.

"У РНБО немає функцій визнання тієї чи іншої людини будь-ким. Точно так само це межуватиме з повноваженнями й інших членів РНБО. Щоб не вийшло, як із законом про Національне антикорупційне бюро України (НАБУ): через якийсь проміжок часу Конституційний Суд скаже свою позицію, і ми не дуже добре виглядатимемо і всередині держави, і за її межами", – сказав голова Верховної Ради

Разумков нагадав, що подав свої поправки до другого читання законопроекту.

"Вважаю, що вирішувати, хто є олігархом, має незалежна комісія, обрана на конкурсній основі, що працює на громадських засадах. Там не буде такого великого навантаження, об’єктивно віднести до категорії олігархів у нас можна не так багато людей у країні. І така комісія може працювати при Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) – не під НАЗК, а при НАЗК", – підсумував спікер парламенту.

Відповідаючи на запитання, чи відчуває він вплив олігархів на Верховну Раду, Разумков сказав: "У мене як голови Верховної Ради не було спілкування з представниками великого бізнесу, яких можна віднести до так званих олігархів, де на мене чинили б тиску або мене просили про щось, а тим більше за якісь профіти. Цього не було, немає і, сподіваюся, не буде. Чому? Можливо тому, що розуміють, якою буде відповідь".

Повний текст ексклюзивного інтерв’ю Разумкова буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".