Заступник міністра порадив відправляти законопроекти про права людини до Венеціанської комісії

Україні корисно прислухатися до позиції Венеціанської комісії при прийнятті проектів законів, що стосуються прав людини.

«У демократичному суспільстві всі законопроекти краще обговорювати з усіма можливими інститутами. Тобто, це не загроза для якогось законопроекту. Україна працює з Венеціанською комісією по всіх проектах, пов'язаних з правами людини, з верховенством права, думаю, більше 20 років. І немає нічого дивного щоб законопроект, який стосується важливих питань, був оцінений експертами Венеціанської комісії», - зазначив заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка під час форуму YES в Києві.

Він підкреслив, що залучення Венеціанської комісії до аналізу цього проекту піде на користь суспільної дискусії з питання деолігархізації.

«Треба розуміти, що Венеціанська комісія не є якимось вищим судом. Це комісія, яка збирає експертів з конституційного права з багатьох держав Європи. І тому це більш експертний висновок, який може бути краще дозволить зрозуміти всі нюанси дискусії, пов'язані з конституційною площиною цього закону», - додав торговий представник України.

Нагадаємо, 2 вересня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у листі попросила голову парламенту Разумкова направити законопроєкт №5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» на перевірку до Венеційської комісії через те, що він може суперечити нормам Конституції.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський може внести до Верховної Ради частина законопроектів з пакету деолігархізації. У парламенті анонсували сім додаткових законопроєктів в новому пакеті.

Комітет з питань економічного розвитку рекомендував Верховній раді вдосконалити діяльність Антимонопольного комітету України. Це передбачає законопроект №5431.

Глава партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко повідомив, що Рада може прийняти нові «антиолігархічні» закони. За його словами, вони будуть стосуватися, зокрема, медіа та антимонопольних справ.