Офіс генпрокурора відкрив провадження щодо нардепа Лероса

Генеральний прокурор відкрив кримінальне провадження та доручив ДБР слідство щодо "можливого вчинення злочину нардепом Гео Леросом". Депутата підозрюють в імітації нападу на самого себе.

Народний депутат Гео Лерос Фото: Interfax

Підставою для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань стала публікація у Тelegram-каналах ролика, де імовірно присутній Лерос, повідомив начальник відділу ГСУ ДБР Максим Зінорук в інтерв’ю журналістам, яке транслював телеканал "Україна 24".

"На відео особа схожа на народного депутата України Гео Лероса підшукує співучасників для імітації нападу на себе", — додав правоохоронець.

Попередньо справу кваліфікували як готування до злочину (ч. 1 ст. 14 ККУ) та введення в оману суду або іншого уповноваженого органу (ч. 2 ст. 384 КК України), але за результатами слідчих дій та у разі наявності інших підстав кваліфікація може бути змінена.

Проводяться першочергові слідчі та процесуальні дії.

Також планується призначення відповідних експертиз з метою підтвердження або спростування наявності монтажу на відео, ідентифікації зображеної особи, а також дослідження змісту розмови.

Як розповів Гео Лерос телеграм-каналу "Шептун", що опублікована інформація є простим монтажем. Нардеп зазначив, що планує написати заяву в НАБУ і сам знайде замовників вкидання. На його думку, даний інцидент прямо пов'язаний з недавнім інцидентом у Верховній Раді, коли на нього напав Микола Тищенко.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, 28 серпня 2020 року Лерос заявив про ймовірний підпал свого автомобіля. Інцидент він пов’язав зі своєю політичною діяльністю.