ДБР порушило кримінальну справу та знайшло «цінних свідків» щодо можливої імітації нападу на Лероса

Про це повідомила пресслужба ДБР.

Так, 14 вересня генеральний прокурор відкрив кримінальне провадження щодо можливого вчинення злочину народним депутатом. Розслідування проводитиме ДБР. Попередня кваліфікація — готування до злочину (ч. 1 ст. 14 КК України) та введення в оману суду або іншого уповноваженого органу (ч. 2 ст. 384 КК України). Правоохоронці зазначають, що за результатами слідчих дій у разі наявності інших підстав кваліфікацію можуть змінити.

«Планується призначення відповідних експертиз з метою підтвердження або спростування наявності монтажу на відео, ідентифікації зображеної особи, а також дослідження змісту розмови. Заплановані допити свідків, яким можуть бути відомі обставини вказаного кримінального провадження», — йдеться у повідомленні.

«Цінні свідки»У ДБР заявили, що встановили «цінних свідків», розголошення відомостей про яких наразі може зашкодити досудовому розслідуванню. Але інформація, якою вони володіють, має важливе значення для встановлення усіх обставин кримінального правопорушення, переконують правоохоронці.

«До ДБР надходить інформація про можливе вчинення кримінальних правопорушень публічними особами, пов’язаними з цим фактом та іншими злочинами», — заявляють у ДБР.

Що каже Лерос?

На своїй сторінці у Facebook він наголосив, що чекає допиту більше, ніж правоохоронці: «P.

S. Впевнений, свідком буде брат Єрмака (голови Офісу президента, — ред.)». Про що йдеться?

У мережі 13 вересня опублікували відео, на якому людина, схожа на народного депутата Гео Лероса, за грошову винагороду підшукує співучасників для імітації нападу на себе задля створення ілюзії погроз. Ним одразу зацікавилося ДБР, а Лерос заявив, що відео сфабриковане.