Українська делегація в ТКГ закликала РФ прискорити обмін утримуваними, розблокувати роботу КПВВ та забезпечити режим припинення вогню

Київ. 15 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Українська делегація в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з питань Донбасу закликала російську сторону до прискорення обміну утримуваними особами, розблокування роботи контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) на лінії зіткнення та забезпечення повноцінного режиму припинення вогню, повідомляє прес-служба делегації.

Як зазначив заступник глави Української делегації Олексій Резніков, розблокування роботи КПВВ з боку тимчасово окупованих територій дало б змогу вирішити питання соціально-економічної підтримки громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Водночас наголошується, що російська делегація не припиняє свої спроби залучити до роботи гуманітарної підгрупи громадянку України Майю Пирогову, засуджену українським судом за тероризм, що розцінюється як свідома спроба заблокувати обмін утримуваними особами та відкриття КПВВ з боку тимчасово окупованих територій.

У соціально-економічній та екологічній сферах триває робота над організацією візиту інспекторів МАГАТЕ до ОРДЛО із застосуванням відповідних механізмів забезпечення гарантій безпеки.

Крім того, учасники профільної робочої групи також продовжують шукати механізми віддаленої ідентифікації для виплати пенсій маломобільним особам.

Наступне засідання ТКГ заплановано на 29 вересня.