У Bihus.info розповіли, хто фінансує партію «Слуга народу»

Діло

Журналісти команди Bihus.info проаналізували звіт партії за третій квартал 2020 року і знайшли чергових фейкових донорів. Люди, які пожертвували на партію мільйони, але, ймовірно, ніколи в руках ці мільйони не тримали. Про це йдеться в сюжеті журналістів, які вирішили особисто знайти і поспілкуватися зі спонсорами партії. Так, менеджер з Києва, 29 років, Купрієць Ігор Юрійович, пожертвував на партію 995 тис. грн. Однак, як повідомили батьки чоловіка, Ігор звичайний менеджер і грошей таких у нього бути не може. Ще 5 “мільйонерів” відвідали журналісти в Корчуватому. Подружжя пенсіонерів, наприклад, згідно зі звітом партії, закинули на рахунки “Слуги народу” по 400 тисяч грн. Журналістам Марія Йосипівна розповіла, що її пенсія становить 2200 грн, і такі суми їх сім’я не в змозі була б сплатити.

Ще 800 тисяч грн нібито перерахувало партії подружжя пенсіонерів Ніна Анатоліївна та Віктор Сергійович. Проте пенсіонерів вдома застати не вдалося.

Журналісти вирушили в місто Нетішин Хмельницької області, де, згідно з декларацією, слуг дуже “люблять”.

Віталій Володимирович з Нетішина у вересні 2020 року закинув на рахунок “слугам” мільйон, а в жовтні балотувався на виборах, але не від “Слуги народу”, а від партії Порошенка. Чоловік повідомив журналістам, що в звітах можна вказати, що завгодно, але донати “слугам” він не закидав.

Галина Михайлівна, 61-річна бухгалтер з Нетішина перерахувала “Слузі народу” 1,5 млн грн. Жінка зізналася, що гроші перераховувала, але звідки у неї така сума пояснити журналістам не змогла.

Ще один донор партії, як виявилося, продає рибу на ринку. Віктор Михайлович, за даними звіту, виявився щедрим дарувальником і передав партії 1,8 млн грн. Чоловік також не зміг пояснити, чи було пожертвування насправді. В одному під’їзді з Віктором проживає пенсіонерка Маргарита Олександрівна, яка перерахувала слугам 955 тис. грн.