Захоплені РФ українські судна в Керченській протоці: в Гаазі почалися слухання

UA.NEWS

У Гаазі відбудеться слухання в Арбітражному трибуналі щодо юрисдикції у справі України проти Росії стосовно захоплення у листопаді 2018 року трьох українських суден «Нікополь», «Бердянськ» і «Яни-Капу» і 24 українських моряків.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Уточнимо, що голова МЗС України Дмитро Кулеба раніше говорив, що ця справа дуже важлива, адже Україна доводить «протиправність поведінки РФ», незаконність затримання і утримання українських військових кораблів та судилища проти українських моряків, які 9 місяців провели в російській тюрмі.

Він також заявив, що ця справа є дуже важливою для всього світового співтовариства.

«Україна доводить фактами і юридичними позиціями, що абсолютний імунітет військових кораблів є основоположним принципом і обов’язком, згідно з міжнародним морським правом, має дотримуватись всіма країнами, а його порушення караються», - сказав Кулеба.

Раніше ми писали, що на борту суховантажу AP ASTAREA у бангладешському порту Читтагонгзі з незрозумілих причин помер український моряк, а через деякий час ще один, який його знайшов.

Померлі моряки — це 60-річний інженер судна Геннадій Яценко і 31-річний слюсар на кораблі Костянтин Єрмак. Єрмак 30 вересня був знайдений мертвим у власній каюті. Його тіло виявив Яценко, і вже в нього почалися труднощі з диханням. Моряка зняли з судна і відвезли на катері в лікарню, де він помер. Доктор медичних наук Нурул Абсер, помічник портового санітарного лікаря, який відвідав судно, заявив, що на тілі Костянтина Єрмака не виявлено слідів від травм.