У Гаазі Арбітражний Трибунал розпочав слухання по справі України проти Росії

АСПІ

Арбітражний Трибунал у Гаазі у понеділок, 11 жовтня, починає слухання в рамках справи України проти Росії щодо затримання трьох українських військово-морських суден і двадцяти чотирьох членів їхніх екіпажів. На даному етапі слухання стосуються питання юрисдикції, що означає що за їхніми підсумками фінального рішення очікувати не варто.

Відомо, що слухання будуть проходити в гібридному форматі, при якому деякі члени делегацій сторін і члени складу арбітражу приєднаються до процесу особисто, інші — за допомогою відеоконференції. Згідно графіку, слухання пройдуть в два раунди.

Так, сьогодні, 11 жовтня, Російська Федерація представить свій перший раунд усних аргументів. У вівторок, 12 жовтня, Україна проведе перший раунд усних аргументів. 14 жовтня РФ представить другий раунд усних аргументів, а 15 жовтня той же зробить Україна.

Як зазначив раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, справа для України є дуже важливою. Також, за його словами, справа є визначальною для світу, оскільки Україна доводить фактами і юридичними позиціями, що абсолютний імунітет військових кораблів є основоположним принципом і обов’язком відповідно до міжнародного морського права, і повинен дотримуватися всіма країнами, а його порушення караються.

Нагадаємо, 1 квітня 2019 року Україна повідомила Росію, що вона починає обов’язковий арбітраж відповідно до додатка VII Конвенції ООН з морського права. Одночасно Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права (ITLOS) з проханням негайного призначення тимчасових заходів для України з метою звільнення її військово-морських кораблів і 24 військовослужбовців, з огляду на невідкладність ситуації.

Нагадаємо, що глава українського МЗС Дмитро Кулеба, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов і ще понад 70 людей потрапили в список осіб, щодо яких в Росії діють спеціальні економічні заходи. Також ASPI news повідомляло, що Рада національної безпеки і оборони України розширила список санкцій за протиправну діяльність проти держави.