Арбітраж в Гаазі почав слухання по захопленню Росією українських судів в Керченській протоці

АСПІ

Арбітражний суд в Гаазі 11 жовтня розпочав слухання про юрисдикцію в справі України проти Росії по захопленню в листопаді 2018 року трьох українських судів "Нікополь", "Бердянськ" і "Яни-Капу" та 24 українських моряків. Україна братиме участь в усних слуханнях у справі проти Російської Федерації про порушення нею імунітету українських військово-морських кораблів і їх екіпажів.

Сьогодні, 11 жовтня, арбітражний трибунал у Гаазі починає слухання по юрисдикції в справі України проти Росії щодо захоплення в листопаді 2018 року трьох українських судів. Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

"Україна буде брати участь в усних слуханнях у справі проти Російської Федерації про порушення нею імунітету українських військово-морських кораблів і їх екіпажів. Слухання, які будуть проходити в Арбітражі, утвореному відповідно до Додатку VII до Конвенції ООН з морського права, стосуватися заперечень Росією юрисдикції арбітражу", - йдеться в повідомленні.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба раніше говорив, що це справа дуже важливо, оскільки Україна доводить "протиправність поведінки РФ", незаконність затримання та утримання українських військових кораблів і судилища проти українських моряків, які 9 місяців провели в російській в'язниці. За його словами, справа також важливо для світу, оскільки Україна "доводить фактами і юридичними позиціями, що абсолютний імунітет військових кораблів є основоположним принципом і обов'язком, згідно з міжнародним морським правом, має дотримуватися всіма країнами, а його порушення караються".

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що євроінтеграція для України зараз є не метою, а інструментом зміцнення України. Також ASPI news повідомляло, що, за словами Кулеби, в погрозах угорської влади блокувати шлях України в НАТО немає нічого нового. Дипломат підкреслив, Україна виступає за дружбу, але завжди буде бити у відповідь.