Євросоюз ввів санкції проти ще вісьмох осіб через окупацію Росією Криму

Укрінформ

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена в понеділок на сайті Європейської Ради.

«Рада ЄС сьогодні вирішила поширити обмежувальні заходи додатково на 8 осіб за активну підтримку дій та імплементацію політики, що підриває або загрожує територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, персони, що додані до санкційного списку, є співробітниками правоохоронних органів – судді, прокурори та офіцери безпеки, які відповідають за виконання законів Росії у незаконно анексованому Криму та у Севастополі. Ці персони приймали упередженні рішення у політично мотивованих справах, переслідували або застосовували репресії до противників незаконної анексії Криму й Севастополя.

Таким чином, обмежувальні заходи ЄС за порушення територіальної цілісності України поширюються на 185 осіб та 48 установ. Всі визначені персони є суб’єктами заморожування рахунків, включаючи заборону на надання їм будь-яких фондів, на них також поширюється заборона на подорожі, включаючи в’їзд або транзит територією ЄС.

Імена згаданих осіб будуть оприлюднені в Офіційному журналі ЄС.

Як зазначається в повідомленні, Європейський Союз не визнає незаконну анексію Криму та міста Севастополь Російською Федерацією, та продовжує засуджувати порушення Росією міжнародного права.

«ЄС залишається непохитним у підтримці територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України», - наголошується у повідомленні Європейської Ради.

Як вже повідомлялося, ЄС вперше застосував санкції за підрив або погрози проти територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України 17 березня 2014 року. Ці обмежувальні заходи переглядаються та продовжуються кожні шість місяців, наразі вони є чинними до 15 березня 2022 року

Інші обмежувальні заходи, які ЄС застосовує у відповідь на кризу в Україні, включають економічні санкції проти деяких секторів економіки Росії, які нині є чинними до 31 січня 2022 року, а також обмежувальні заходи за незаконну анексію Криму та Севастополя, що застосовуються на території Кримського півострова, та є чинними до 23 червня 2022 року.