Україна звертає увагу лише на позицію Путіна – радник Єрмака про статтю Медведєва

ITTA

Київ. 11 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна звертає увагу лише на позицію президента Росії Володимира Путіна, що звучить в його оточенні – це питання другорядне, заявив радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк.

"Українська сторона звертає увагу лише на позицію чинного президента Росії. Що звучить в його оточенні – це питання другорядне, щонайменше. Головне питання – яку позицію займає сам пан Путін. Адже від його імені офіційно звучали інші формулювання, і необхідність переговорів між Україною та Росією підтверджувалася", – заявив Подоляк у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Він також додав, що статтю соратника Путіна "про безглуздість ведення переговорів із Україною через несамостійність" вважають в Офісі президента недоречною та шантажистською.

За його словами, якщо ж у Росії хочуть обговорити, зокрема, ідентичність України, то виходити необхідно з такого: "Ідентичність українців та України як країни точно відрізняється від того, що було вигадано щодо цього в рамках сконструйованої історії СРСР або короткого курсу історії КПРС. Цінності України відрізняються від того, що викладалося про них у минулому. Потрібно прийняти і поважати цей факт", – сказав Подоляк.

Він також згадав про те, що "Медведєв випав із політичного порядку денного в Росії" і його не запрошували до організації переговорів між Україною та Росією.