ЄС наклав санкції на вісьмох росіян за анексію Криму. Усього в переліку — майже 200 фізичних і 48 юридичних осіб

Hromadske.ua

Про це повідомила пресслужба Ради ЄС. Відповідне рішення опубліковане в Офіційному віснику Європейського Союзу.

До санкційного переліку додали так званих правоохоронців і суддів окупаційної адміністрації Криму: чотирьох «суддів» Сімферополя, «слідчого», прокурора з Ростова, очільників «кримського управління ФСБ» і «управління Слідчого комітету РФ у Криму»Вони «ухвалювали упереджені рішення в політично вмотивованих справах і переслідували або утискали противників незаконної анексії Криму й Севастополя», зазначає Рада ЄС.

Загалом у санкційному переліку ЄС, пов’язаному з анексією Криму Росією, перебувають 185 фізичних та 48 юридичних осіб. Їхні активи на території Євросоюзу заморожені, а в’їзд до ЄС або через ЄС — заборонений.

«Європейський Союз не визнає незаконної анексії Криму й міста Севастополь Російською Федерацію та продовжує засуджувати порушення Росією міжнародного права», — наголошує Рада Європейського Союзу. 16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою так званий референдум про статус півострова. Під час «референдуму» на півострові перебували російські військові та спецпризначенці без розпізнавальних ознак.

Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський Союз та США не визнали результати голосування на «референдумі».

ЄС уперше ввів санкції проти РФ за анексію Криму в червні 2014 року як відповідь на «спроби навмисно підірвати територіальну цілісність України та дестабілізувати країну». Востаннє їх продовжили в червні 2021 року ще на рік — до 23 червня 2022-го.