Зеленський поговорив з Макроном і Меркель

Перший діловий

Президент України Володимир Зеленський під час відеоконференції обговорив з канцлером Німеччини Ангелою Меркель та Президентом Франції Еммануелем Макроном питання досягнення миру на Донбасі, а також підготовку до проведення чергового саміту «Нормандської четвірки». Про це повідомили в Офісі Президента.

«Глава Української держави подякував ФРН та Франції за незмінну позицію на підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, а також активну участь у переговорах у Нормандському форматі дотепер, висловивши сподівання на таку ж активну участь і в майбутньому. Було обговорено подальші кроки з метою мирного врегулювання на Донбасі, а також підготовку до проведення чергового саміту «Нормандської четвірки», — йдеться в повідомленні.

Сторони відзначили, що очікують від саміту досягнення домовленостей щодо встановлення стійкого миру на Донбасі. У свою чергу Зеленський надав інформацію стосовно безпекової ситуації на сході країни, а також розповів про зусилля, яких докладає українська сторона з метою досягнення миру.

Згідно з інформацією, Меркель та Макрон підтримали практичні кроки української сторони, спрямовані на врегулювання конфлікту та запевнили, що їхні держави й надалі докладатимуть усіх необхідних зусиль для мирного врегулювання на Донбасі.

Раніше ми повідомляли, що президент Франції Еммануель Макрон має намір поговорити з канцлером Німеччини Ангелою Меркель ситуацію в Україні та Білорусі.