Зеленський провів переговори з Меркель і Макроном, а вони – із Путіним

UA.NEWS

Президент України провів відеоконференцію з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і Президентом Франції Еммануелем Макроном, під час якої обговорив питання досягнення миру на Донбасі. Далі Меркель і Макрон обговорили Донбас з Путіним.

Як повідомляє ОП, лідери обговорили подальші кроки з метою мирного врегулювання на Донбасі, а також підготовку до проведення чергового саміту «Нормандської четвірки».

Сторони відзначили, що очікують від цього саміту конструктиву та досягнення домовленостей щодо узгоджених послідовних кроків, які зможуть забезпечити встановлення стійкого миру на Донбасі. Лідери трьох держав обговорили пропозиції щодо домовленостей, які могли б бути розглянуті на саміті в Нормандському форматі.

Німецький та французький лідери привітали вагомі практичні кроки української сторони, спрямовані на врегулювання. Вони запевнили, що їхні держави й надалі докладатимуть усіх необхідних зусиль для мирного врегулювання на Донбасі.

Учасники зустрічі відзначили важливість дотримання сторонами зобов’язань, узятих на себе в Парижі у грудні 2019 року, та погодилися з необхідністю детального обговорення стану їхнього виконання під час наступного саміту «Нормандської четвірки».

Канцлер ФРН Ангела Меркель і Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяли порушити ці питання під час своєї розмови з президентом РФ Володимиром Путіним.

Як повідомляє сайт Кремля, в розмові з Меркель і Макрона Путін поскаржився на невиконання Україною зобов'язань по Мінським угодами і домовленостей, досягнутих на попередніх «нормандських» самітах, в тому числі в Парижі (9 грудня 2019 року).

Лідери доручили своїм політрадник і зовнішньополітичним відомствам інтенсифікувати контакти і роботу по лінії «нормандської четвірки». Міністри закордонних справ будуть вести справу до проведення в цьому форматі зустрічі на своєму рівні. Домовлено також продовжити по відповідних каналах вивчення передумов до можливої ​​організації в разі доцільності та «нормандського» саміту.

На даний момент переговори про можливе проведення нормандського формату проводять тільки радники президентів. Організувати саміт хоче Ангела Меркель, вона планує це зробити до кінця своєї каденції.