Зеленський та Путін провели розмови з Меркель та Макроном щодо саміту «нормандської четвірки»

Громадське радіо

Президент України Володимир Зеленський обговорив з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Емманюелем Макроном підготовку до проведення чергового саміту «нормандської четвірки». Пізніше цю ж тему обговорив з ними російський президент Володимир Путін.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента та пресслужба Кремля.

Під час розмови із Зеленським, Меркель та Макрон обговорили домовленості, яких можуть досягнути на саміті. Німецький та французький лідери привітали вагомі практичні кроки української сторони, спрямовані на врегулювання конфлікту. Запевнили, що їхні держави й надалі докладатимуть усіх необхідних зусиль для мирного врегулювання на Донбасі. Учасники зустрічі відзначили важливість дотримання сторонами зобов’язань, узятих на себе в Парижі у грудні 2019 року, та погодилися з необхідністю детального обговорення стану їхнього виконання під час наступного саміту «Нормандської четвірки».

Меркель і Макрон пообіцяли порушити ці питання під час своєї розмови з президентом Росії Володимиром Путіним. Останній заявив, що нібито Київ ухиляється від виконання Мінських домовленостей і домовленостей, досягнутих на попередніх «нормандських» самітах.

«З урахуванням складного непростого стану справ у врегулюванні конфлікту на південному сході України, лідери доручили своїм політрадникам і зовнішньополітичним відомствам інтенсифікувати контакти і роботу за лінією «нормандської четвірки». Міністри закордонних справ будуть вести справу до проведення в цьому форматі зустрічі на своєму рівні. Домовлено також продовжити відповідними каналами вивчення передумов до можливої організації, в разі доцільності, і «нормандського» саміту», – йдеться у дописі.

Нагадаємо, на Донбасі дістав поранення український військовий унаслідок обстрілу бойовиків.

Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:

якщо у вас Android

якщо у вас iOS