Санкції ЄС проти Росії: в МЗС заявили, що підсанкційні особи причетні до переслідувань кримських татар

UNN

Підсанкційні особи, які увійшли до нового списку санкцій ЄС проти Росії, причетні до переслідувань кримських татар та інших грубих порушень норм міжнародного гуманітарного права в тимчасово окупованому Криму. Про це УНН повідомляє з посиланням на заяву МЗС.

Міністерство закордонних справ України привітало рішення Ради Європейського Союзу запровадити санкції проти восьми представників російської окупаційної адміністрації в Криму, дії яких підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

Цитата

“Зазначені в рішенні підсанкційні особи причетні до переслідувань кримських татар та інших грубих порушень норм міжнародного гуманітарного права на тимчасово окупованому українському півострові”, — йдеться в заяві.

Деталі

У МЗС наголошують, що Європейський Союз засвідчив принциповість своєї позиції щодо захисту прав людини та відданості подальшому впровадженню політики невизнання спроби анексії Криму з боку Російської Федерації.

“Запровадження Радою ЄС нових обмежувальних заходів напередодні 23-го Саміту Україна-ЄС слугує черговим свідченням беззастережної підтримки Європейським Союзом України у її боротьбі за відновлення суверенітету і територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах. Це також підтверджує єдність України та Європейського Союзу у захисті прав людини і основоположних свобод, є кроком з втілення домовленостей установчого саміту Кримської платформи”, — зазначається в заяві.

Зауважується, що дія обмежувальних заходів ЄС має тривати, допоки РФ не припинить тимчасову окупацію Криму та інші грубі порушення норм міжнародного права.

“Україна продовжить працювати разом з ЄС задля розширення сфери застосування санкцій, зокрема активації нового Глобального правозахисного механізму санкцій ЄС до порушників прав людини в Криму”, — йдеться в заяві.

Що було раніше

Рада ЄС ухвалила рішення додати ще вісім осіб у список персональних санкцій проти РФ, введених після початку тимчасової окупації Криму.

З березня 2014 роки ЄС накладає обмежувальні заходи проти Росії, у тому числі проти певних секторів російської економіки і індивідуальні обмежувальні заходи у відповідь на навмисну дестабілізацію України та незаконну анексію Росією Криму та міста Севастополя.

У вересні Рада ЄС продовжила на шість місяців обмежувальні заходи щодо фізичних і юридичних осіб РФ за порушення територіальної цілісності України.