Меркель, Макрон і Зеленський знов обговорили питання досягнення миру на Донбасі

Український Дощ

Президент України Володимир Зеленський ввечері 11 жовтня провів відеоконференцію з федеральною канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Емманюелем Макроном. Про це повідомляє сайт глави держави.

Глави держав обговорили питання підготовки до проведення чергового саміту «Нормандської четвірки» і подальші кроки щодо мирного врегулювання на Донбасі. Президент України поінформував співрозмовників про зусилля, яких докладає українська сторона з метою досягнення миру.

Сторони відзначили, що очікують від чергового саміту конструктиву та конкретних домовленостей щодо узгоджених послідовних кроків, що здатні забезпечити встановлення стійкого миру на сході України. Лідери трьох держав обговорили пропозиції, які могли б бути розглянуті на саміті у Нормандському форматі.

Канцлерка ФРН і президент Франції привітали практичні кроки української сторони, спрямовані на врегулювання конфлікту. Вони запевнили, що їхні держави й надалі докладатимуть усіх необхідних зусиль для мирного врегулювання на Донбасі.

Учасники зустрічі відзначили важливість дотримання сторонами зобов’язань, узятих на себе в Парижі у грудні 2019 року, та погодилися з необхідністю детального обговорення стану їхнього виконання під час наступного саміту «Нормандської четвірки».

Зеленський подякував ФРН та Франції за незмінну позицію щодо підтримки територіальної цілісності України, а також активну участь у переговорах у Нормандському форматі, висловивши сподівання на таку ж активну участь і у майбутньому.

писав раніше, що Володимир Зеленський розширив санкції проти Росії через використання українців з Донбасу на виборах у Держдуму Росії.