У Зеленського через статтю Медведєва вважають, що у країни-агресора «справи кепські»

Український Дощ

В Офісі глави держави вважають статтю про Україну експрезидента і експрем'єра Росії Дмитра Медведєва "вкрай дивним, недоречним та неактуальним текстом". Про це йдеться у заяві радника голови ОПУ Михайла Подоляка, що опинилася у розпорядженні BBC News Україна.

Журналіст зазначає, що Дмитро Медведєв, який атакує українську владу та вважає, що з нею Росії немає про що розмовляти, "давно випав з актуального політичного порядку денного". Якщо стаття Медведєва "в такій образливій тональності", була його особистою ініціативою, то так він міг хіба що "показати старшим товаришам, що він ще чогось вартий"

Проте цілком очевидно, що давно списаний в утиль політик діяв не за власної волі.

"Оскільки особливої репутаційної цінності Медведєв вже не має, рішення вкласти в його уста відкриті образи та настільки брутальну брехню може свідчити про той факт, що Медведєвим як слабкою фігурою, про яку ніхто не буде шкодувати, просто скористалися, щоб заявити різку шантажистську позицію", - йдеться у заяві.

Знаменно, що брехлива стаття вийшла саме у день візиту до Москви представниці Держдепу США Вікторії Нуланд.

"Це показує досить нервовий стан російської влади, яка просто не знає, як вивести з глухого кута відносини між Росією та цивілізованим світом, - вважають в ОПУ. - Якщо і розглядати це як сигнал, то звернути увагу на нього варто було б, перш за все, самим росіянам. Якщо від імені держави допускається така стилістика, то справи кепські".

В ОПУ наголосили, що звертають увагу лише на заяви чинного президента РФ Володимира Путіна, а від його імені, на думку команди українського президента, "офіційно звучали інші формулювання, і необхідність переговорів між Україною та Росією підтверджувалася".

Також У Офісі президента підкреслили, що, якщо російське керівництво хоче обговорювати ідентичність України, то РФ доведеться "прийняти та поважати як факт", що ідентичність України відрізняється від того, що сконструювали в рамках історії СРСР чи КПРС.

Нагадаємо, стаття Дмитра Медведєва була опублікована в понеділок у російській газеті "Коммерсант". Вона містила низку грубих та образливих випадів на адресу України та української влади.

писав раніше, що Медведєв присвятив Україні огидну статтю, назвавши українців «васалами та мерзотою».