Макрон і Меркель поговорили з Путіним про активізацію Нормандського формату

АСПІ

Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон провели телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Всі троє співрозмовників наголосили на важливості реалізації Мінських угод, як безальтернативної основи врегулювання ситуації на Донбасі.

У Кремлі продовжують називати війну на Донбасі "внутрішньоукраїнським конфліктом", який і став темою обговорення Макрона, Меркель і Путіна. Про це повідомила пресслужба Кремля в понеділок, 11 жовтня.

"Було також підкреслено зацікавленість у подальшій координації зусиль Росії, Німеччини та Франції в "Нормандському форматі", - йдеться в повідомленні.

Своєю чергою, Путін стверджує, нібито українська влада "наполегливо ухиляються від виконання як своїх зобов'язань за Мінськими угодами, так і домовленостей, досягнутих на попередніх нормандських самітах, в тому числі в Парижі". За підсумками переговорів співрозмовники доручили продовжити обговорення можливості проведення саміту лідерів Нормандської четвірки. Також лідери доручили своїм політрадник і зовнішньополітичним відомствам інтенсифікувати контакти та роботу по лінії Нормандської четвірки.

"Міністри закордонних справ будуть вести справу до проведення в цьому форматі зустрічі на своєму рівні. Домовлено також продовжити по відповідних каналах вивчення передумов до можливої ​​організації в разі доцільності та нормандського саміту", - сказано в повідомленні Кремля.

Нагадаємо, що на Генасамблеї ООН Зеленський цитував Путіна і розповідав про злочини Росії. Також ASPI news повідомляло, що, за словами радника керівника ОП Михайла Подоляка, президент Володимир Зеленський бездоганно виконує всі антикорупційні норми законодавства, а його офшорні схеми обумовлені "особливостями бізнесу" в ті часи.