У найближчі тижні може відбутися міністерська зустріч у нормандському форматі

UA.NEWS

Зустріч міністрів країн у нормандському форматі може відбутися вже в найближчі тижні.

Про це заявили в понеділок в Єлисейському палаці за підсумками переговорів президента Франції Емманюеля Макрона і канцлера ФРН Ангели Меркель з президентом України Володимиром Зеленським, а також з президентом РФ Володимиром Путіним.

«Ці дві телефонні розмови допомогли ретельно підвести підсумки з приводу різних заходів, узгоджених на саміті в нормандському форматі, який відбувся в Парижі в 2019 році», - наголошується в повідомленні.

Уточнюється, що в повідомленні йдеться про те, що учасники телефонних розмов, що відбулися в понеділок, погодилися, що необхідно працювати над імплементацією в рамках Мінських домовленостей рішень, досягнутих на тому саміті.

«Сторони погодилися для виконання цього завдання організувати в найближчі тижні міністерську зустріч між Францією, ФРН, Росією і Україною», - підкреслює Єлисейський палац.

Раніше ми писали, що Україна хоче винести на переговори в нормандському форматі ще одне питання. Він стосується запуску російського газопроводу «Північний потік-2».

Про це заявив глава ОП Андрій Єрмак на форумі «Ялтинської Європейської Стратегії».

«І тому вже кілька разів я говорив про це з колегами нормандського формату. Ми вважаємо абсолютно логічним додати до таких важливих питань як припинення вогню, загальне врегулювання конфлікту, розгляд і цих питань. Тому що, я вважаю, що продовження транзиту газу є серйозним запобіжником від масштабної агресії РФ проти України», — пояснив Єрмак.