Данішевська: Новим головою Верховного Суду має бути людина, стійка до впливу і нав'язування політичних процесів

ITTA

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Новий голова Верховного Суду працюватиме в кризовий для судової влади період, це має бути людина, стійка до впливу і нав’язування політичних процесів, наголошує голова Верховного Суду Валентина Данішевська.

В ексклюзивному інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна" Данішевська уточнила, що після завершення терміну повноважень у листопаді 2021 року не планує балотуватися на цю посаду ще раз, тому Верховний Суд очікують вибори нового голови суду, які планується провести заздалегідь.

"Новий голова суду зайде на посаду в період цієї кризи. Тому мені здається, що буде краще, якщо ми все зробимо заздалегідь, судді подумають, підготуються до пленуму, оберуть голову, а потім я спокійно передам новому керівнику владу і допоможу розібратися з обов’язками" , – розповіла Данішевська.

Вона зазначила, що про конкретні кандидатури поки що не йдеться.

Водночас Данішевська наголосила, що "не треба на суд покладати сподівання, що він закриватиме очі на все, що робить політична влада".

"Суд для того й існує, щоб влада ухвалювала рішення в межах Конституції, в межах ухвалених законів. Тому головою Верховного Суду має бути потужна фігура, стійка до впливу, нав’язування політичних процесів, із розумінням самого себе як судді та як голови суду", – акцентувала увагу Данішевська.

Говорячи про те, чи виправдалися її очікування від перебування на посаді, голова Верховного Суду сказала: "Я не вперше заходила на суддівську посаду, але зізнаюся, що була трохи наївною. Мені здавалося, що після Революції гідності суд нарешті отримає незалежність, що судові рішення поважатимуть, виконуватимуть і все, що говорила влада про здійснення реформи, буде дотримано".

Відповідаючи на запитання про те, чи вдалося їй самій протистояти політичному і суспільному тиску, Данішевська сказала: "Для мене це було нескладно. Я відразу, коли зайшла на посаду, дала зрозуміти всім, що зі мною такого спілкування бути не може".

Повний текст інтерв’ю з Валентиною Данішевською буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".