Справа про захоплення українських моряків у Керченській протоці

Контракты

У Гаазі другий день слухань у справі України проти Росії. Сьогодні, 12 жовтня, – час аргументів Києва щодо затримання наших військових моряків у Керченській протоці – повідомляють новини «Сьогодні» на каналі «Україна». Напередодні виступили представники Кремля. Риторика незмінна, мовляв, захищалися.

Цей позов подала Україна – звинувачує Росію у порушенні морського права. В листопаді 2018-го російські прикордонники атакували і захопили два українські військові катери «Бердянськ», «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу», які прямували з Одеси до Маріуполя. 24 українці потрапили у полон, двоє з них були поранені. Звільнили їх майже за рік – у вересні 2019-го, а за місяць, у листопаді, – повернули Україні і морські судна.

«Ми налаштовані на серйозну битву, ми знаємо, що у нас дуже гарні, дуже професійні аргументи. Ми покажемо, що те, що відбулось з нашими моряками – це не військова діяльність. Ми покажемо, що кораблі були захоплені поза 12-мінною зоною», – зазначила Оксана Золотарьова, директорка департаменту міжнародного права МЗС України.