Президент закликав включити до санкційних списків ЄС усіх причетних до виборів в Держдуму РФ

UA.NEWS

Президент України Володимир Зеленський вважає, що до санкційних списків Європейського Союзу повинні потрапити всі, хто причетні до організації або брали безпосередню участь у виборах до Державної Думи Російської Федерації в Криму і на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Глава України додав, що потреба в посиленні санкційного тиску назріла давно.

Про це Володимир Зеленський розповів на брифінгу за підсумками 23-го саміту Україна-ЄС.

«До санкційних списків повинні потрапити всі, хто брав участь в організації та проведенні виборів до Державної Думи Російської Федерації в окупованому Криму, місті Севастополь і на тимчасово окупованих територіях України на Донбасі», - сказав президент.

За словами Зеленського, без уваги не можна залишати порушення прав людей на тимчасово окупованих територіях України.

На саміті Україна-ЄС сторони, крім угоди про єдиний авіаційний простір , підписали ще дві угоди. Тепер Київ приєднається до двох програмах - «Горизонт Європи» і «Креативна Європа».

Україна і Європейський союз підписали угоду про єдиний авіаційний простір. Таким чином, наша країна отримає право призначати свої авіакомпанії для польотів в будь-які країни-члени ЄС.

Жозеп Боррель заявив, що «Україна є дуже близькою до ЄС». А Верховна Рада раніше закликала Євросоюз визнати перспективу членства України.