Україна підписала з ЄС низку угод. Що вони передбачають?

Hromadske.ua

Про це повідомляє Офіс президента.

НаукаТак, була укладена угода між Україною, ЄС та Європейським співтовариством з атомної енергії про участь України у Рамковій програмі з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та програмі з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії (2021-2025).

Зазначається, що підписання забезпечить правову базу для співпраці у науковій і науково-технічній сфері. А також розширить міжнародне науково-технічне співробітництво, забезпечить необхідні кроки для інтеграції України до Європейського дослідницького простору. Асоційований статус України у цих програмах сприятиме залученню українських науковців до найбільшої програми ЄС з досліджень та інновацій. Програма «Горизонт Європа» на 2021-2027 роки — це найбільша програма ЄС з фінансування науки та інновацій із загальним бюджетом у понад 95,5 млрд євро. Програма з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії (2021-2025) є взаємодоповнювальною до програми «Горизонт Європа». Вона спрямована на здійснення перспективних досліджень та інноваційних проєктів у сфері ядерної енергетики, термоядерного синтезу та ядерного поділу.

КультураКрім того, сторони підписали угоду між Україною та ЄС про участь України у програмі «Креативна Європа» (2021-2027 роки).

Вона спрямована на підтримку та посилення конкурентоспроможності європейського культурного, креативного та аудіовізуального секторів, а також розвиток та просування культурного й мовного розмаїття та збереження європейської культурної спадщини.

Програма має бюджет у 2,4 млрд євро та реалізується за трьома напрямами: культура, медіа та міжсекторальна взаємодія.

Авіаперевезення

А ще Україна та Євросоюз 12 жовтня підписали угоду про спільний авіаційний простір. Вона має сприяти активізації авіаперевезень та сприяти зростанню економіки у сфері туризму.

«Я щиро вдячний лідерам інституцій ЄС за сьогоднішню важливу зустріч … Ми готові спільно рухатися далі шляхом практичних і осяжних євроінтеграційних кроків, які мають відчувати наші українські громадяни та бізнес. Ми впевнені в нашому спільному майбутньому, і ми бачимо його з Євросоюзом, у безпечній та успішній європейській родині», — каже президент України Володимир Зеленський. Саміт Україна — ЄСУ Києві 12 жовтня проходить двадцять третій Саміт Україна — Європейський Союз за участю президента Володимира Зеленського та керівництва ЄС. До Києва прибули глава Європейської ради Шарль Мішель та президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.