Усебічне і послідовне впровадження судової реформи залишається життєво важливим для успіху України – заява саміту Україна-ЄС

ITTA

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Усебічне та послідовне впровадження судової реформи залишається життєво важливим для зміцнення стабільності України та її майбутнього успіху, йдеться в спільній заяві за підсумками 23-го саміту Україна-ЄС у вівторок.

"… прийняття змін до законів "Про Вищу раду правосуддя" та "Про судоустрій і статус суддів" має вирішальне значення для відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Ми підкреслили необхідність швидкого впровадження цих реформ та реформи Конституційного Суду", – зазначається, зокрема, в заяві.

У ній також наголошено на необхідності подальших зусиль України для забезпечення незалежного та ефективного функціонування антикорупційних та правоохоронних органів, зокрема шляхом деполітизованого процесу добору на керівні посади відповідно до заслуг.

Крім того, ЄС привітав зусилля України з обмеження можливостей для вчинення корупційних дій та її відданість боротьбі з впливом приватних інтересів ("деолігархізація"), у тому числі шляхом юридично обґрунтованого прийняття та впровадження відповідного законодавства, та закликав до подальших кроків України на цьому напрямі.

"ЄС підтвердив свою сталу підтримку зусиль України, спрямованих на масштабні реформи, особливо в судовій системі та боротьбі з корупцією. Україна підтвердила свою відданість ратифікації Римського статуту, як це передбачено Угодою про асоціацію", – йдеться в заяві.