Зеленський і лідери ЄС зробили спільну заяву за підсумками саміту

Перший діловий

Президент України Володимир Зеленський, президент Європейської Ради Шарль Мішель та президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн зробили спільну заяву за підсумками саміту Україна – ЄС, який відбувся у вівторок, 12 жовтня. Про це повідомили в Офісі президента.

Зазначається, що лідери ЄС заявили, що Союз підтвердив свою підтримку та відданість незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах. Також лідери ЄС наголосили на важливості подальшого зміцнення співробітництва для протидії гібридним загрозам та боротьби з дезінформацією. Крім цього, Євросоюз задекларував готовність тісно співпрацювати над забезпеченням доступу до вакцин проти COVID-19.

Не оминули і теми транзиту газу територією України після 2024 року. Зокрема, вони визнали й підтвердили роль України як стратегічної країни для транзиту блакитного палива.

У свою чергу Зеленський зазначив, що Україна продовжить тісну співпрацю для зміцнення верховенства права, просування реформ та сприяння сталому економічному зростанню. Також він додав, що наша держава підтримує «зелену» і цифрову трансформації.

Нагадаємо, Україна і Європейський Союз підписали Угоду про спільний авіаційний простір. Церемонія підписання відбулася у ході саміту Україна – ЄС.