Росія перетворює Крим на ядерний відстійник, – начальник ГУР МО України

depo.ua

Дії російської окупаційної адміністрації на Кримському півострові перетворять Крим на ядерний відстійник і можуть призвести до екологічної катастрофи у всьому Чорноморському регіоні.

Відповідну заяву зробив начальник Головного управління розвідки МО України бригадний генерал Кирило Буданов, передає Depo.Крим.

"Тактична ядерна зброя в Криму, а тепер ще й намір розмістити на окупованому українському півострові установки зі збагачення урану, виробництво матеріалів подвійного призначення і застосування технологій, пов’язаних з ядерною зброєю, – все це може перетворити Крим у ядерний відстійник. Екологічна ситуація в цілому регіоні буде під загрозою", – заявив Буданов.

Начальник ГУР нагадав, що починаючи з 1999 року, Росія різко змінила ядерні положення Концепції національної безпеки і почала відстоювати "принцип деескалації" в своєму ядерному шантажі. Головна роль відводиться тактичній ядерній зброї. Постійні погрози застосування такої зброї в конвенціональних цілях покликані створити атмосферу "ядерного психозу" як у самій Росії, так і в сусідів.

"У кращих традиціях холодної війни режим Путіна досягає психологічного ефекту так званого балансування низки країн "на межі війни". Ядерні маневри Росії в Арктиці, ядерні погрози країнам Східної Європи, а також програма ядерного розгортання в Криму, що створює проблеми всьому Чорноморському регіону, – це єдиний фронт нестабільності та непевності", – наголошує Кирило Буданов.

На думку начальник ГУР, в контексті екологічної загрози, що нависла над Кримом від ядерних намірів Росії, треба консолідувати зусилля всіх країн Чорноморського регіону та Східної Європи щодо протидії таким намірам російського режиму.

Нагадаємо, раніше заступник постійного представника України при ООН Юрій Вітренко заявив про ризик розміщення Росією в окупованому Криму установок зі збагачення урану.