Прокурори в суді просять про арешт Медведчука з альтернативою застави в 1 млрд грн

ITTA

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Печерський районний суд Києва у вівторок розглядає клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу підозрюваному в державній зраді та фінансуванні тероризму народному депутату Віктору Медведчуку, прокурори в процесі просять про арешт з альтернативою застави в 1 млрд грн.

Виступаючи в суді з аргументацією клопотання, прокурори в процесі зазначили, що кримінальне правопорушення, яке інкримінується Медведчуку, належить до особливо тяжких, що він може впливати на свідків, переховуватися від досудового розслідування.

"Жоден м’якший запобіжний захід не забезпечить усунення ризиків … є необхідність обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в рамках досудового розслідування … Визначити заставу … в 1 млрд грн", – сказав представник обвинувачення.

За словами прокурорів, розмір альтернативного арешту застави визначено з урахуванням майнового стану Медведчука, його можливості оплатити таку заставу або забезпечити її внесення заставодавцем.

Перед судовим засіданням Медведчук заявив журналістам, що вважає сфабрикованими всі докази у справі про фінансування ним тероризму.

"Органи слідства, і прокуратура, і СБУ … добре знають, що ніяких записів немає. Що я з паном Кузярою (бізнесмен, який, за даними правоохоронців, може бути причетний до незаконного вивезення вугілля з ОРДЛО – ІФ) не знайомий, не зустрічався і ніколи не розмовляв. Вони добре знають, що записи 2014-2015 рр., які вони демонструють на своїх брифінгах і на які посилаються як на доказ, ніколи не будуть допустимим доказом, тому що це монтаж, і я це стверджую", – заявив Медведчук.

"Ні оригіналів, ні оригінальних записувальних пристроїв. Це все справжнісінька туфта й результат фальсифікації", – наголосив він.

При цьому Медведчук додав, що через упроваджені проти нього і його сім’ї санкції 1 млрд грн для оплати застави він не має, і "влада про це знає". "Зрозуміло, що цей мільярд не буде сплачено, й тоді абсолютно зрозуміло, що Медведчук повинен із домашнього арешту переміститися під реальний", – резюмував політик.

Як повідомлялося, 8 жовтня генпрокуратура пред’явила Медведчуку нову підозру в державній зраді та сприянні діяльності терористичної організації у зв’язку з причетністю до незаконного постачання вугілля з окупованої території наприкінці 2014-го – на початку 2015 року.

Генпрокурор України Ірина Венедіктова заявила, що прокуратура в рамках нового пред’явленого підозри проситиме суд обрати Медведчуку запобіжний захід у вигляді арешту з альтернативою застави в 1 млрд грн.

11 травня Медведчуку було повідомлено про підозру в державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в окупованому РФ Криму.

За словами генпрокурора Венедіктової, підозра стосується трьох епізодів протиправної діяльності і співпраці з країною-агресором. За даними слідства, у 2015 році Медведчук вступив у попередню змову з чиновником уряду РФ для видобутку корисних копалин на шельфі Чорного моря (морська економічна зона України, тимчасово окупована РФ). Ще один епізод кримінального провадження стосується передачі спеціальним службам РФ відомостей, що містять державну таємницю. Третій епізод незаконної діяльності – проведення підривної діяльності проти України, зокрема в контексті розробки антиукраїнського проекту "Промінь".