Українська делегація в ТКГ пояснила, чому не розглядає «мирний план» від ОРДЛО

UA.NEWS

Українська делегація в Тристоронньої контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі не розглядає так званий «мирний план» від представників окупаційної влади, оскільки його повинна подати Росія. А бойовики взагалі не є стороною переговорного процесу.

Про це розповів представник Донецьку в українській делегації в політичній підгрупі в ТКГ Сергій Гармаш в Facebook.

За його словами, майже рік тому політичній підгрупі доручили розробити План дій по врегулюванню конфлікту в повній відповідності з Мінськими угодами.

«Україна представила свої письмові пропозиції, а Росія до цих пір не зробила цього. Москва лише обмежилася позицією, що в цілому підтримує «відповідні мінськими угодами підходи», запропоновані ОРДЛО. Тобто, не представила свої письмові пропозиції, а по-панськи дала оцінку пропозиціям своїх маріонеток», - зазначив Гармаш.

Він підкреслив, що оскільки переговори ведуться між Україною і Росією за посередництвом ОБСЄ, то українська сторона вже майже рік просить Росію, щоб вона хоча б просто переслала від себе той план.

«Москва наш план не приймає, але й свого не пропонує. Тупик», - додав Гармаш.

Раніше українська делегація в Тристоронній контактній групі повідомила, що до кінця року пенсіонери з окупованих територій Донецької і Луганської області зможуть віддалено пройти ідентифікацію через портал або додаток« Дія ». Це дозволить їм не їздити на підконтрольну територію для отримання виплат.

Україна може направити гуманітарну допомогу в окремі райони Донецької і Луганської областей через ситуацію з коронавірусів. Але для цього повинні існувати певні умови.

Президент Володимир Зеленський своїм указом ввів в дію санкції Ради нацбезпеки і оборони за проведення виборів до Державної думи Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України.