На проміжних виборах до ВР ДВК зможуть виконати автоматизовану перевірку коректності заповнення протоколів – ЦВК

ITTA

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – На проміжних виборах народних депутатів в одномандатних виборчих округах №184 (центр – м. Нова Каховка Херсонської області) та №197 (центр – м. Канів Черкаської області) дільничні виборчі комісії зможуть виконати автоматизовану перевірку коректності заповнення протоколів, повідомляє Центральна виборча комісія.

Як повідомляє прес-служба секретаріату ЦВК, на засіданні комісія затвердила постанову "Про заходи щодо забезпечення дільничних виборчих комісій програмними засобами для використання під час складання протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях на проміжних виборах народних депутатів України 31 жовтня 2021 року в одномандатних виборчих округах №184 та №197".

Згідно з рішенням, окружні виборчі комісії зазначених округів мають, зокрема, передати дільничним виборчим комісіям одночасно з виборчими бюлетенями автономне програмне забезпечення, яке є складовою інформаційно-аналітичної системи "Вибори народних депутатів України" Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори" рівня окружної виборчої комісії. Це дасть змогу ДВК провести автоматизовану перевірку повноти та правильності відомостей, внесених до протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці.

У повідомленні наголошується, що впровадження цього механізму під час попередніх проміжних виборів народних депутатів України у 2020-2021 роках довело, що такий "калькулятор" підрахунку голосів виборців значно зменшує кількість протоколів, які повертаються на уточнення, та прискорює процес підрахунку голосів виборців.

Як повідомлялося, вибори в округах №184 і №197 проводяться у зв’язку з отриманням постанов Верховної Ради про дострокове припинення повноважень народних депутатів Ігоря Колихаєва і Олександра Скічка. Колихаєв склав із себе повноваження нардепа у зв’язку з обранням міським головою Херсона, а Скічко – у зв’язку з призначенням головою Черкаської обласної державної адміністрації.

1 вересня на обох округах розпочався виборчий процес. Самі вибори відбудуться 31 жовтня 2021 року. Участь у них зможуть узяти понад 290 тис. виборців. Голосування відбуватиметься на 188 виборчих дільницях у Херсонській області та на 141 виборчій дільниці в Черкаській області.